środa, 21 marca 2012

EuroGastro 2012

Od dzisiaj do 23 marca odbywają się w Warszawie Międzynarodowe Targi Gastronomiczne.
Dzięki firmie MAKRO udało mi się zdobyć wejściówkę :)Wiedziałam, że impreza ta skierowana jest przede wszystkim do ludzi z branży gastronomicznej, jak również hotelarskiej. Ale bardzo chciałam zobaczyć, jak to się wszystko odbywa, poczuć klimat i... zapachy oczywiście ;)

Nie żałuję, że się wybrałam, choć ludzi była naprawdę masa. Gwarno, tłoczno i gorąco ;) Lampy oświetleniowe grzały całą mocą, no i samo kucharzenie dawało czadu.
Długo niestety nie mogłam być, raptem trochę ponad 2 godziny, ale i tak zobaczyłam wiele ciekawych potraw, wypieków, a nawet maszynkę do tradycyjnej kawy arabskiej parzonej w piasku :)

Na sprzęty i ogólnie wyposażenie właściwie nie patrzyłam. Do domu przecież takich parowarów, czy pieców nie kupię. Jednak nawet kątem oka dało się zauważyć, jak różnorodne są to urządzenia, jak wiele form, coraz to nowych wzorów przybywa w gastronomii. Jestem pełna podziwu :)

Dłużej zatrzymałam się w miejscu, gdzie odbywały się pokazy kulinarne. Odbywał się tam Polski Festiwal Carvingu, inaczej mówiąc pokazy sztuki dekorowania potraw i stołów fantazyjnie rzeźbionymi owocami i warzywami. Dzisiejszym tematem było "EURO 2012" - przeważały oczywiście motywy stadionowe ;) Nie robiłam zdjęć artystom przy pracy, za to urzekły mnie ich wcześniejsze prace związane w Wielkanocą.


Zwróćcie uwagę na perfekcyjne wykonanie napisu i zajączka. Prawda, że pomysłowe? ;)


Albo taki ci koszyk lub gniazdko z ziemniaków... Bardzo wiosennie się zrobiło :DByły też kolorowe rybki i owoce morza, ale to już prawdziwe, nie rzeźbione ;)Na Festiwali Kuchni Greckiej było naprawdę gorąco. I to nie tylko z powodu samego procesu gotowania. Napięcie i emocje związane z konkursem były odczuwalne nawet dla widzów ;)Ogromnie żałuję, że nie dotrwałam do konkursu, w którym wzięły udział 3 blogerki - Iza, Jola i Joasia. Ale kciuki trzymałam za wszystkie trzy ;) Mam nadzieję, że dobrze się bawiły i opiszą swe wrażenia na blogach.

Było kolorowo i smacznie. Miło też zobaczyć z bliska najlepszych szefów kuchni. Nie mogłam co prawda podglądać ich przy pracy, ale i tak robili świetne wrażenie jako jurorzy ;)

Jeśli komuś brak słodkości, to zapraszam na takie oto cudeńka...
Cieszę się, że dane mi było poczuć tę gorącą atmosferę, posmakować smacznych kąsków, delektować się pyszną kawą. Naprawdę było smakowicie :D

3 komentarze:

  1. Super! uwielbiam takie imprezy, byłam kiedyś na podobnej w Krakowie, na zdjęciach jest Giancarlo Russo ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Najlepsze i najtańsze syropy do kaw i deserów znajdziecie tutaj: www.gastro-zaopatrzenie.pl

    OdpowiedzUsuń
  3. Najlepsze i najtańsze syropy do kaw i deserów znajdziecie tutaj: www.gastro-zaopatrzenie.pl

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie!! Jeśli zostawiasz komentarz - proszę, podpisz się. Chyba że bardzo lubisz być anonimowy :D