poniedziałek, 28 listopada 2011

Jarmarki świąteczne w Warszawie

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia są okazją do prezentacji rękodzieła i specjałów z Polski, ale nie tylko ;)


Jarmark pod PKiN-em ;)

Od 26 listopada aż do Wigilii Warszawa zaprasza na Jarmark Świąteczny. Lokalizacja - samo centrum Warszawy - od południowej strony Pałacu Kultury i Nauki, czyli od Al. Jerozolimskich. Jarmark nawiązuje stylem i charakterem do znanych europejskich imprez świątecznych. Przez kilka tygodni czekać na nas będą grzane grzane wina, piwa i nalewek, smaczne wypieki i tradycyjne świąteczne przysmaki. W ofercie nie zabraknie pomysłów na prezenty, będą ozdoby choinkowe, bombki, wyroby rękodzieła, biżuteria, szkło i wiele innych.
Na odwiedzających czekać będą niespotykane dotąd w stolicy atrakcje, najwięcej oczywiście dla dzieci.

Jarmark na Starówce ;)

Od 26 listopada na Rynku Starego Miasta zagości Jarmark Bożonarodzeniowy. Będzie on czynny codziennie do 8 stycznia 2012r. w godzinach 12 - 20.
Handel i gastronomia odbywać się będą w siedemdziesięciu drewnianych straganach. Będą wystawcy z Litwy, Słowacji, Austrii i Chorwacji. Będą niemieckie Bratwursty i grzane wino, polskie ciasta z Mazur, pieczywo, wędliny, zabawki, kilka stoisk gastronomicznych z gorącymi daniami. Nie zabraknie muzyki, kolęd, akcesoriów choinkowych. Dla kolekcjonerów będą kubki pamiątkowe do grzańca.


Tyle z zapowiedzi... Jarmarki trwają już od soboty. Był może ktoś? Widział, smakował, czuł te wszystkie smakowite aromaty? Jak zwykle nie mam czasu wybrać się :) Ale jest jeszcze tyle dni przede mną, że może jednak tam zawitam :D

2 komentarze:

  1. Wcześnie zaczęli w tym roku i coraz więcej tych jarmarków. Chętnie się wybiorę na któryś z nich. Na jarmarku na Starówce zawsze mieli dobry bigos. Niemiecka Bratwurst też dobrze brzmi - lubię.

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie mi przypomniałaś, że miałam zrobić rajd w tym roku - może w weekend się wybiorę.
    A propos Jarmarków - od 12 do 23 ma być Jarmark jeszcze na Pl. Konstytucji.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie!! Jeśli zostawiasz komentarz - proszę, podpisz się. Chyba że bardzo lubisz być anonimowy :D